Parkování u letiště R7 se nalézá jen 5 minut od Letiště Praha Ruzyně, u malebné obce Makotřasy, nedaleko Prahy.

Parkoviště R7 najdete na hlavní příjezdové komunikaci k letišti – D7 (dříve R7) Praha – Slaný – Chomutov. Od původního názvu R7 je odvozeno i jméno našeho parkoviště. Parkování u letiště – R7 je prostorné, dvojitě oploceno, stání široká a dobře hlídané a zabezpečené.

Parkoviště R7 je zasazeno do příjemného prostředí se stromy a keři s nádechem vesnice a pohody. Nutí vás to jít se projít do okolí.

Makotřasy

Vesnice se rozkládá v otevřeném mělkém údolí po obou stranách Lidického potoka. Makotřasy jsou významnou archeologickou lokalitou (Makotřasský čtverec – „český Stonehenge“). Na západě sousedí s pietním územím vyhlazené vsi Lidice.

Parkování R7 doporučuje:

Z památek…

Nejvýznamnější památkou v okolí je památník obětem vyhlazení Lidic. V roce 1942 byla tato středočeská obec po atentátu československých parašutistů na Reinharda Heydricha nacisty vypálena a srovnána se zemí. Po válce byla obec Lidice obnovena ve vzdálenosti několika set metrů od původní vyhlazené obce. Na místě původních Lidic byl zřízen památník. Nalézá se zde i muzeum připomínající tuto tragédii.

Zoopark Zájezd

Jen pár kilometrů od našeho parkoviště najdete v obci Zájezd malou zoologickou zahradu, která stojí určitě za návštěvu. Můžete se těšit na 40 druhů exotických a domácích zvířat. V létě tu najdete expozici chameleonů, která je českým unikátem. Součástí zooparku je i dětský kontaktní zookoutek, kde se děti mohou seznámit s domácími zvířaty.

Koupaliště

Ve vedlejší obci od Makotřas, obci Středokluky, která leží hned vedle si v letních měsících můžete zaplavat na místním velkém venkovním koupališti.

Restaurace

Přímo v Makotřasech se můžete občerstvit v Restauraci U Tazmana. Pokud byste cestovali v noci a dostali hlad, tak se můžete občerstvit na benzínce s non-stop provozem na exitu 5.

Parkování u letiště R7 není jen parkoviště!

rezervovat